2021 Yazının Trend Saç Kesim Stilleri Neler Olacak?
image

Yeni bir saç kesimi gerektiren yılın iki zamanı bulunur; bunlardan biri kışın başlangıcı diğeri de yazın başlangıcıdır. Bu dönemlerden hangisine hızla yaklaştığımızı açıklamaya gerek olmasa da “2021’in yaz saç kesimi trendleri” için söyleyeceklerimiz var. Bu yıl trend olan görünümler her ne kadar sıra dışı olmasa da kesinlikle önceki yazlardan çok daha şık... Öte yandan bu sezon, konfor alanınızdan uzak ve hayli bakım gerektiren bir kesimi denemek için kendinizi bunaltmak zorunda değilsiniz. Zira kullanımı kolay, yumuşak, hafif katmanlı saçlar bu yaza damgasını vuracak. Gelin bu stillere yakından bakalım… 

Yumuşak Patlamalar

Yumuşak ve keskin olmayan patlamalar, makaslara uzanmanıza gerek kalmayacak şekilde büyüyen saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Tam da saçlarınızın ihtiyacı olan mükemmel bir orta zemin…

Göğse Uzanan Katmanlar

Merak etmeyin, uzun saçlar ve katmanlar hiçbir zaman ölmez. Bakımı kolay ve uzunluktan ödün vermek istemeyenler için mükemmel olabilecek bu stilde stratejik olarak yerleştirilen katmanlar, saçınıza tam da istediğiniz hareketi sağlayacak. 

 Tüylü Uçlar

Son zamanlarda, kör ve saçaklı uçlar arasında mükemmel dengeyi sağlayan kesimler revaçta... Bu stil her uzunlukta mükemmel sonuçlar veriyor üstelik dokunuz ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde büyüyebiliyor. Aynı zamanda tüylü efekt daha yoğun dokulardan ağırlık aldığı için sıcak günler için daha hafif, daha esintili bir his sağlıyor. 

Çene Boyunda Saçlar

Hiçbir şey çeneyle bir hizaya getirilmiş bir “bob*” kadar şık olamaz. Yumuşak görünüm, her yüzü mükemmel şekilde şekillendiriyor ve inanılmaz bir görüntü yaratıyor. Bu cüretkar saçları göstermekten çekinmeyin.

Asimetrik Askı

“Asimetrik bob” geri döndü üstelik bu sefer, daha az sert açı ile çok daha keskin bir sonla… Bu özellikler de saçların büyümesini kusursuz ve yönetilebilir hale getirecek. Eğer saçlarınızda büyük bir değişikliğe henüz hazır değilseniz ama yine de yaz için gözle görülür bir yenilenme istiyorsanız, bu kesim tam size göre olacak. 

Yumuşak ve belirgin bukleler

Yaz aylarının vazgeçilmez stillerinden olan dalgalı saçlar bu yıl da popülerliğini koruyacak. Hafif dalgalı saçlardan kıvırcık saçlara kadar farklı türleri olan bu saç cinsi, dolgun ve yumuşak görünümleriyle yine revaçta olmaya devam edecek. Tabii aynı popülerlik kozmetik sektörü için ayrı bir öneme sahip olan bu saç türlerine yönelik tasarlanmış ürünler için de geçerli olacak. 

*Çene hizasında kesilen ve ense kısmında hafif bir bombe yaratılan saç kesimi.