Adım Adım Saç Serumu Rehberi
image

Saçlarınızın hacimli ve parlak görünmesini istiyor ama farklı ürünler kullanmanıza rağmen istediğiniz sonucu elde edemiyor musunuz? Peki, saçlarınızı yumuşatacak, parlaklığını arttırılabilecek ve kırılmaları azaltabilecek saç serumlarını denediniz mi? 

Saç bakımında tercih edilen sayısız ürün var. Şampuanlar, kremler, besleyici yağlar, saç maskeleri… Her birinin saç ve saç derisi için birçok faydası bulunmakla beraber yetersiz kaldığı alanlar da mevcut. Bu noktada ise devreye saç serumları giriyor. Saçların çok daha parlak, pürüzsüz ve hacimli görünmesi saç serumlarıyla oldukça kolay. 

Saç serumu nedir, ne için kullanılır? 

Saç serumu, en genel tabirle saç telinin üzerinde yıpratıcı etmenlere karşı koruyucu bir tabaka sağlayan ve kırılmalara karşı destek olan silikon bazlı bir şekillendirme ürünü. Söz konusu koruyucu katman, ışığı yansıtarak saçların çok daha dolgun ve parlak bir görünüme kavuşmasına da katkı sağlıyor. 

Saç serumları saçları düzleştirmek adına da tercih edilebiliyor. Saç şekillendirme süresinin hatırı sayılır ölçüde kısalması ve saçların ısı kaynaklı hasardan korunması da bu yolla mümkün hale geliyor. Pek tabii saç serumlarını yalnızca saç şekillendirici olarak konumlandırmamak gerek. Saç tipi için doğru seçilmiş bir saç bakım serumuyla; saçların yumuşatılması, parlaklığının arttırılması, kırılmaların azaltılması ve kirlilikten korunması gibi çok sayıda fayda da elde edilebiliyor. 

Doğru saç serumu nasıl seçilir? 

Saç serumu kullanımının anahtarı, saç tipine veya saçtaki problemlere uygun olarak formüle edilmiş bir ürün tercih etmek. Zira her saç tipi ve saçtaki sorun aynı değil. Hali hazırda erkekler için saç serumları, dökülme karşıtı saç serumları ya da yapılandırıcı saç serumları gibi birçok seçenek mevcut. Benzer şekilde ısıl işlem görmüş saçlar, kuru ve kıvırcık saçlar, renkli veya kimyasal işlem görmüş saçlar ya da bölünmüş saçlar için birçok serum türü bulunuyor. Doğru bir seçimle, etkili sonuçlar elde etmek hiç de zor değil. 

Saç bakım uzmanlarınca kusursuz bir saç sağlığı adına oluşturulan Concept Beauty Saç Bakım Serumu da kimyasal işlem gören, zayıf ya da yıpranmış saç telleri için ilk tercih olmayı hak ediyor. Saçların eski ışıltısını geri kazanması için onarılmasına yardımcı olan serum, özel formülü ile saça ekstra parlaklık ve canlılık kazandırıyor, ihtiyaç duyduğu nemi yeniden sağlayarak bakım yapıyor. İçeriğindeki argan yağı ve özel aktifler de saçın kolay taranmasını ve kırıkların onarılmasına olanak tanıyor. 

Saç serumu nasıl kullanılır? 

Etkin sonuçlar elde edebilmek adına doğru saç serumunu seçmek kadar, doğru şekilde uygulamak da önemli. Bunun için izlenmesi gereken aşamalar şöyle; 

•    Avucunuzun içine 1-2 damla saç serumu ekleyin. Serumu ellerinizin arasında 5 saniye kadar ısıtın.
•    Temiz ve nemli saçların uçlarından ortasına kadar yavaşça ilerleyerek saçınıza uygulayın. Bu aşamada serumunu saç köklerine sürmekten veya çok fazla ürün kullanmaktan kaçının, bu durum saçların yağlı görünmesine neden olabilir.
•    Saç serumu uygularken nazik olun. Saçınıza zarar verebilecek şekilde çekmekten kaçının.
•    Serumu uygulamayı bitirdikten sonra, serumu saç tellerinin ortasından uçlarına kadar eşit bir şekilde dağıtmak için geniş dişli bir tarak kullanabilirsiniz.
•    Son aşamada ise saçınızı her zamanki gibi şekillendirebilirsiniz.