125 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Kargo Ücretsiz
Deniz suyu saç için şifa kaynağı mı, yoksa zararlı mı?

Yaz geldi, tatil sezonu açıldı, planlar yapıldı. Yaz tatillerinin vazgeçilmezi deniz - kum - güneş üçlüsü, bir yandan günlük hayatın stres ve zorluklarından kısa süreli de olsa uzaklaşmak, tazelenmek ve rahatlamak için bulunmaz bir fırsat sunarken diğer taraftan saç ve cilt sağlımız için bazı sakıncalar doğuruyor.

Bu dönemde kişisel gündemimizi meşgul eden en popüler tartışma konulardan biri de hiç şüphesiz deniz suyunun saç ve saç derisi için faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu. Birçok durumda gözettiğimiz fayda/zarar dengesi, aslında deniz suyu için de geçerli. Saçımız ve saç derimiz için zararlı ya da faydalı gibi keskin bir ayrım yapmak yerine deniz suyunun artılarını ve eksilerini değerlendirip beklentimize yönelik bir yaklaşım geliştirmek daha doğru.

  Deniz suyu faydalı çünkü;
 • - Deniz suyu, bildiğimiz suyun dışında klorid, sodyum, magnezyum, kalsiyum ve başka faydalı bileşenlerden oluşur. Bu zengin içerik cildimiz ve saç derimiz tarafından emilir.
 • - Kan dolaşımını hızlandırır, böylelikle saç kökü daha iyi beslenir ve güçlenir. Ayrıca deniz suyundaki tuz cildimiz ve saç derimiz üzerinde peeling etkisi yapar.
 • - İçeriğindeki tuzun mantar önleyici özelliği sayesinde mantarın yol açtığı kepeğe iyi gelir.
 • - Yağlı saç derisinin salgıladığı fazla sebumun saçtan temizlenmesine yardımcı olur.
  Deniz suyu zararlı çünkü;
 • - Tuz, nemi emme özelliğine sahip olup saçın daha fazla su çekmesini sağlasa da bu süreç saç tellerinin yapısındaki nemin yok olmasına sebep olur ve saçı kurutarak kırılgan hale getirir.
 • - Kimyasal işlem görmüş saçların daha fazla yıpranmasına, boyalı saçın renginin solmasına/renk kaybına yol açar.
 • - Saçı matlaştırır, saçın taranmasını zorlaştırır ve karışmasına neden olur.

Peki saçımızın zarar görmemesi için ne yapmalı?

Aslında denize girerken alacağımız çok basit bir önlemle saçımızı korumak mümkün. Bone, deniz suyunun saça vereceği zararı ortadan kaldırmak için tercih edilebilecek en basit yöntem. Ancak herkesin bone kullanma alışkanlığı olmadığı ya da saçı sıkıca çevreleyen bonenin yüzme keyfini azalttığı bir gerçek.

Bunun yerine deniz sonrası yapacağınız saç bakımı ile yukarıda saydığımız olumsuzlukları giderebilirsiniz. Örneğin saçınızı besleyici bir şampuan ile yıkayıp tuzdan arındırabilir, iyi bir yapılandırıcı ile yıpranan saçınızı onarabilir ve nemlendirici uygulayarak kaybolan nemi saçınıza tekrar kazandırabilirsiniz.

Concept Beauty Şampuan, Yapılandırıcı Bakım Shot’ı, Keratinli Bakım Shot’ı ve Nemlendirici Bakım Shot’ı, deniz sonrası saçınızın ihtiyaç duyduğu tüm besinleri, onarıcı aktifleri ve nemlendirici özleri içerir. Renk Koruyucu Bakım Shot’ı ise boya sonrası rengin daha kalıcı olmasını sağlar, deniz suyu ve UV radyasyonundan kaynaklanan hasarı önleyerek rengin solmasının önüne geçer.

Denizin ve güneşin tadını çıkarırken artık endişelenmenize gerek yok; çünkü Concept Beauty profesyonel saç bakım ürünleri ile saçınız her zaman güçlü, sağlıklı ve göz alıcı...


Banka Logoları
© Copyright 2021 Concept Beauty
Bu E-Ticaret Sitesi Tarafından Hazırlanmıştır.