125 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Kargo Ücretsiz
Saç Neden Dökülür, Nasıl Önlenir?

Saç neden dökülür?

Genetik faktörler, çevresel şartlar, beslenme, stres… Saç dökülmesinin birçok nedeni var. Günlük 50 ila 100 saç telinin dökülmesi normal kabul edilse de kopan tellerin yerini yenisinin almaması, zamanla dökülen tellerin artması ya da ani saç dökülmeleri bir soruna işaret ediyor olabilir. Bu yüzden “Saç neden dökülür?” sorusunun yanıtı, saç dökülmesinin altında yatan nedenleri belirleme ve uygun bir çözüm elde etme yolunda fazlasıyla önemli.
- Saç dökülmesinin en yaygın nedeni kalıtsal faktörler. Erkek tipi kelleşmede saçların ön hat denilen üst bölgesinde seyrelme ve dökülmeler görülürken; kadınlarda ise her bölgede aynı anda dökülmelere rastlanabiliyor.
- Bedendeki hormonal değişimler, saç dökülmelerinde kayda değer bir etkiye sahip. Hamilelik, doğum, menopoz gibi vücudun hormon dengesinin değiştiği dönemler, saç tellerinin normalden daha fazla dökülmesine sebebiyet verebiliyor.
- Beslenme, saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi açısından oldukça önemli. Nitekim kandaki B12, D vitamini, folik asit, biotin, çinko, demir gibi vitamin ve minerallerin eksik olması saçların beslenememesine ve dökülmesine neden olabiliyor.
- Fiziksel ya da duygusal bir şok, gözle görülür ölçüde saç dökülmesini tetikleyebiliyor. Aşırı kilo kaybı, yakın çevreden birinin kaybedilmesi, yüksek ateş ya da stres faktörleri de saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında.
- Kanser, yüksek tansiyon, depresyon ve kalp hastalıklarına yönelik olarak kullanılan birtakım ilaçların yan etkileri, saç dökülmesi şeklinde kendini gösterebiliyor.
- Tiroid hastalığı, saçkıran ya da liken planus gibi çeşitli deri hastalıkları da saç dökülmesine neden olabilecek tıbbi durumları içeriyor.

Yeniden büyüme mümkün mü?

Saç dökülmesi çözümü olmayan bir problem değil. Yalnızca saç dökülmesine neden olan faktörlerin çeşitliliği göz önüne alındığında buna bağlı olarak çözüm önerileri de değişkenlik gösteriyor. Örnek vermek gerekirse stres nedeniyle görülen saç dökülmesi, strese neden olan koşulların ortadan kalkmasıyla birlikte durabiliyor ve 6-9 ay içerisinde normal dolgunluğuna ulaşabiliyor. Benzer şekilde saç dökülmesi sebebine bağlı olarak saç bakım şeklini değiştirmek de saç tellerinin güçlenmesini ve yeniden uzamasını sağlayabiliyor.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesine karşı beslenme düzenini değiştirmek kayda değer bir etki yaratabilir. Çiğ sebze tüketimi, protein ve A vitamini ağırlıklı besinlerin tercih edilmesi, çeşitli gıda takviyeleri saçların güçlenmesinde önemli bir rol oynuyor.
Uyku düzeninin korunması, stres faktörlerinden mümkün mertebe uzak kalınması ve saçları yıpratan perma gibi çeşitli işlemlerden ziyade çok daha hassas saç şekillendirme yöntemlerinden yararlanılması, saç dökülmesine karşı gözle görülür bir etki yaratıyor. Saç bakımı için tercih edilen ürünlerin saç dökülmesine karşı etkili ürünler arasında tercih edilmesi de bir hayli önemli. Şampuan, saç kremi, saç bakım shotları… Saç dökülmesini önleyici nitelikteki ürünlerle başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

Saç dökülmesi için şampuan seçimi

Saç dökülmesi için tercih edilecek ürünlerde ilk bakılması gereken ürünlerin içeriği. Sülfat ve paraben içeren ürünlerden uzak durmak özellikle önemli. Zira temizlik ve bakım ürünlerinde, köpürtme etkisini arttırma ve üretim maliyetlerini düşürme amaçlı yoğun olarak kullanılan sülfat, saç ve saç derisini tahriş edici etkiye sahip. Kullanım alanı duş jellerinden, el sabunu ve kremlere kadar uzanan Paraben de yine saç ve saç derisinde yarattığı tahriş ve alerjik tepkimeler nedeniyle uzak durulması gereken maddeler arasında. Concept Beauty şampuan ise sülfat ve paraben içermiyor. Üstelik içeriğindeki zengin aktifler ve bileşenler ile saçlarınızı beslerken cilt kök hücrelerinin yapılarını ve yeni doku oluşturma kapasitelerini korumalarına yardımcı oluyor.

Dökülme karşıtı profesyonel saç bakım setleri

Doğru şampuan seçimiyle beraber kişisel istekler ve sorunlara yönelik bakım ürünleriyle de saçları güçlendirmek önemli. Saç ve saç bakımı için kişiselleştirilebilir çözümler sunan Concept Beauty; saç dökülmesine karşı oldukça etkili ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor.
- Dökülme Önleyici Saç Bakım Seti ile bölgesel ve ani saç dökülmelerine karşı koymak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor. Set içeriğindeki Concept Beauty Dökülme Önleyici Bakım Shot’ı; genetik faktörlere ya da stres, beslenme alışkanlığı gibi farklı nedenlere bağlı olarak gelişen yoğun, hızlı ve ani saç dökülmelerine karşı etkili sonuçlar elde edilmesine destek oluyor.
- Benzer şekilde nemini kaybeden kuru saçlar için Dökülme Karşıtı ve Nemlendirici Saç Bakım Seti de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Nemini kaybeden saç tellerine nem terapisi yaparak, esneklik ve yumuşaklık kazandıran set; aktif sinyal molekülleriyle saç yoğunluğunu ve kalınlığını da iyileştiriyor.
- Dökülme Karşıtı ve Keratinli Saç Bakım Seti ise özellikle işlem görmüş saçlar için tercih edilmesi gereken ürünlerden. Kimyasal ya da ısıl işlem görmüş saçlar set kullanımı ile birlikte onarılırken; kırılma ve koparak dökülmeleri de hiç olmadığı kadar azalıyor. Bir bakıma saç telleri eski gücüne yeniden kavuşuyor.
- Yoğun ve hızlı saç dökülmelerinde ise destek alınması gereken ürünler Dökülme Karşıtı ve Renk Koruyucu Saç Bakım Setinde yer alıyor. Ürün seti hem dökülmelerin yavaşlamasını sağlarken hem de ısıl işlemlerin, perma ve renk değişimlerinin olumsuz etkilerinden saçı koruyor. Boyalı saçların renginin solmasının geciktirilmesi ve kırılmalarının engellenmesi de yine aynı setle mümkün.
- Son olarak Dökülme Karşıtı ve Yapılandırıcı Saç Bakım Seti de yeni çıkan sağlıklı saçların uzamasını ve gelişimini destekliyor, hafif zarar görmüş boyalı saçların yapılandırılmasına yardımcı oluyor. Benzer şekilde kalıtsal nedenler ya da stres, beslenme alışkanlıkları gibi sebeplerle artan yoğun ve hızlı saç dökülmelerine karşı gözle görülür bir etki yaratıyor. Banyodan çıkarken, saç fırçasında biriken ya da yastığınızda fark edilen saç telleriyle artık vedalaşabilirsiniz. Concept Beauty, güçlü ve dolgun saçlar için her zaman yanınızda.


Banka Logoları
© Copyright 2021 Concept Beauty
Bu E-Ticaret Sitesi Tarafından Hazırlanmıştır.